Crash Day ÚSI

Akce Crash Day ÚSI je již tradiční akce (viz archiv), pořádaná zaměstnanci a doktorandy Ústavu soudního inženýrství Vysokého učení technického ve spolupráci s Evropskou společností pro výzkum a analýzu nehod (EVU - národní skupina ČR). Jedná se o realizaci nárazových zkoušek automobilů.

Nárazové zkoušky slouží zejména k ověření chování vozidel v těchto situacích, tedy zejména k jejich schopnosti ochránit v takové situaci posádku. Výsledky zkoušek rovněž slouží znalcům při analýze nehodového děje reálné dopravní nehody.

Kdy:   24. a 25. 9. 2020 (čtvrtek + pátek).
 
Kde:   V areálu společnosti JEREX, a.s. v Ostrovačicích u Brna v bezprostřední blízkosti dálnice D1.
   
 
Komu je akce určena:   Čtvrtek 24. 9. 2020 je určen pro odbornou veřejnost, tj. znalce, zaměstnance pojišťoven, soudce, státní zástupce, advokáty a další, kteří se ve své profesi setkávají s následky dopravních nehod.

Pátek 25. 9. 2020 je určen pro širokou veřejnost. Protože účastníkem dopravní nehody může být prakticky každý, je dobré vědět, jak se vozidlo a zejméa prostor pro posádku chová při různých druzích nárazů, jaký je rozdíl mezi starýším a moderním vozidlem apod.

Podrobný prohram je v přípravě a bude zveřejněn v průběhu srpna, již nyní však máme od společnosti Škoda auto, a.s. přislíbena pro účely zkouošek 3 nová vozidla.

Všechny případné zájemce prosíme o předběžné nezávazné vyjádření zájmu, aby bylo možné počty případných účastníků při přípravě zohlednit.